Andmeühendus liides on võimalik vajadusel tööle panna ning see on alati iseseisev eriprojekt. Liidestamiseks kasutatakse universaalseid faili formaate, näiteks XML-i. Süsteem töötab selliselt, et partneri poolt on võimalik andmed “edastada” Planlogi süsteemi.

Samuti on võimalik teha ka funktsioon, mis annab kliendile tagasiside kui vedu on teostatud (näiteks siis kui tuleb OK staatus).

Ühe kliendiga andmeliidese koostamine on meil fikseeritud hinnaga, 45€ arendustunni kohta. Tundide arv sõltub sellest, kui keeruka liidestusega on tegu. Samuti lisandub igakuisele kuu maksele 30 € / kuus, mis on andmeliidestamise funktsiooni monitoorimise tasu. Kui tuleb järgmine liidestamise projekt siis igakuist tasu enam ei lisandu aga projekti põhiselt on hind jällegi sama loogika järgi.

Liidestamine käib järgmiste etappidena:

  1. Väljastatakse XML formaadi kirjeldus Planlogi poolt
  2. Kooskõlastatakse tehniline saatmise ja vastuste lahendus (IP, post, GET, FTP jne)
  3. Näidis saatja poolt, kinnitatakse väljade erisused ja kohustulikud osad
  4. Luuakse andmemudel Planlogi keskkonda ja testitakse ühendust
  5. Andmemudeli kinnitamine või korrigeerimine
  6. Live eelne test ehk proovitakse paari saadetisega tegevus otsast lõpuni läbi
  7. Vajalikud parandused / täiendused ja lõplik kinnitus
  8. LIVE – ehk süsteem reaalselt tööle
  9. LIVE järgne monitooring ja tugi 2 nädalat, parandused ja täiendused
  10. Toimiva lahenduse dokumentatsioon ja kirjeldus (kasutajatoe jaoks)

Sõltuvalt kliendist kellega liidestamist tehakse on liidese tegemise ja kooskõlastamise aeg ca 2 nädalat, prelive kuni live umbes 2 nädalat ja selle järgnev tugi 2 nädalat. Kokku umbes 6 nädalat. Kui mõlemad osapooled on asja juures ja aktiivsed on võimalik ka kogu asi ära teha kahe nädalaga aga siis tuleb rohkem rõhku panna järeltoele, et kui midagi kasutamise käigus selgub siis saaks kiirelt lahendatud.